
Nederland koos als een vd weinige Europese landen niet voor een landelijke mondkapjesplicht. Het RIVM heeft moeite om haar beleid goed uit te leggen maar geeft aan nu in veel situaties het dragen van mondkapjes een goede zaak. De afgelopen maanden werd het beleid meerdere malen gewijzigd.
Het outbreak management team geeft aan dat bij een juist gebruik van mondkapjes een positief effect op de verspreiding van het coronavirus wordt aangetoond. Dit heeft onder andere geleid tot een verplichting van het dragen in het openbaar vervoer.
Motivatie voor het niet verplichten van mondkapjes zou o.a. gemotiveerd zijn door schaarste. Nu de schaarste niet meer aan de orde is lijkt het dragen van een goed werkend mondkapjes in bepaalde situaties toch wenselijk.